субота, 29 жовтня 2016 р.

Урок української мови на тему "Загальне поняття про іменник. Іменники,що означають назви істот та неістот"

Тема: Загальне поняття про іменник. Іменники,що означають назви істот та неістот.

Мета:розширити й поглибити знання  учнів про іменник як частину мови; вдосконалювати вміння виділяти іменник  серед інших частин мови через правильно поставлене запитання;ознайомити з термінами «назви істот» і «назви неістот»;розвивати словниковий запас учнів, виховувати навички грамотного письма.

Обладнання:  презентація до уроку, ілюстративний матеріал, картки для індивідуальної роботи.

 Тип уроку: урок засвоєння  нових знань.
Хід уроку:
I. Організаційний момент.


Створення емоційного настрою.
(Слайд 2) Лиш дзвінок на урок задзвенить
                  Стане кожний серйозним в ту мить
                  Бо роботи багато у нас
  Тож активно працює весь клас                                                                                                                                  
II. Мотивація навчальної діяльності.учнів.
Вправа «Мікрофон»
-         Подумайте і скажіть, яким має бути наш урок. (Цікавим, пізнавальним)
-         А ви якими повинні бути на уроці? (Уважними, активними, старанними)
-         Отже який буде у нас сьогодні урок залежить тільки від вас, від вашої активності, уважності та творчості.
-         Працюємо під гаслом:
« Мову рідну ми вивчаємо,
Її любимо, пам’ятаємо,
Рідну мову будемо знати,
Берегти і шанувати.»
III.  Повідомлення теми й мети уроку.
-         Щоб визначити тему нашого уроку ви маєте якнайшвидше об’єднати букви у слова.
Вправа «Роз’єднай слова».
ЗАГАЛЬНЕПОНЯТТЯПРОІМЕННИК
-         Прочитайте і звірте з записом на екрані телевізора .(Слайд 3)
-         Сьогодні ми розширимо знання про іменник, будемо вдосконалювати вміння впізнавати іменники серед інших слів, познайомимось з іменниками-істотами і іменниками- неістотами.

ІV. Актуалізація опорних знань.
1.Поетична хвилинка.
Іменник свою справу знає:
Всі предмети називає –
І великі, і не дуже,
Все, що хочеш, любий друже.
І людину, і тварину,
І маленькую дитину.
Всяку птицю іменує –
Імен йому не бракує.
Ліси, гори і долини,
Ріки, моря, океани…
Безкінечні земні далі,
Нагороди і медалі –
Всім дає він імена –
Праця ж бо його така.
- Що ж ми вже знаємо про іменник? (Частина мови, яка означає назву предмета і відповідає на питання хто? що?) (Слайд 4)

2. Каліграфічна хвилинка.
-         А зараз сіли всі рівненько, записали число, класна робота.
-         Щоб підготувати руку до швидкого письма, пропоную вам написати каліграфічно слово, яке зашифроване на екрані.
-         Щоб відгадати слово, потрібно відкинути букви, які повторюються. Яке утворилося слово? (Праця) (Слайд 5)
-         До якої частини мови віднесемо  це слово? (До іменника)
-         Каліграфічно запишіть поєднання букв пр пра ац ця, а потім слово «праця».
-         Пригадайте прислівʼя про працю.(Слайд 6)

Праця робить людину розумною.
Праця людину годує, а лінь – марнує.
Землю красить сонце, а людину праця.

Запишіть перше прислівʼя. Визначте граматичну основу речення.

3. Гра «Впіймай іменник»
(Завдання: почути і записати в зошиті іменники.)
Мужніти, мужність, мужній. Правдивий, правда, правити, правдивість. Мирний, мир, миритися, миротворець, мирилка.
(Перевірка)

-         Як ви розпізнали іменники? (відповідають на запитання що?)
-         Чим відрізняється іменник від інших частин мови? (Означають назву предмета, відповідають на питання хто? що?)

V. Робота над новим матеріалом.
1.Ознайомлення з поняттям «істота», «неістота».
а) Робота з підручником. Колективне виконання вправи 276.
б)Робота в групах. Гра «Хто більше придумає слів»
1 група – слова, що відповідають на питання хто?
2 група - слова, що відповідають на питання що?
-         Який можна зробити висновок? (До людей і тварин ставимо запитання хто? До рослин і речей – питання що?)(Слайд 7)

3.Опрацювання правила.(с.117)
- Щоб остаточно пересвідчитися у правильності ваших висновків, опрацюйте правило на с.117.

4.Фізкультхвилинка. (Слайд 8)
Хтось там бачу, притомився
І на парту похилився.
Треба всім нам дружно встати,
Фізкультхвилинку почати.
Встаньте, діти, посміхніться,
Землі нашій поклоніться
За щасливий день вчорашній.
І до сонця потягніться.
В різні боки нахиліться.
Веретеном покрутіться.
Раз присядьте, два присядьте.
І за парти тихо сядьте.

5.Словникова робота.
а) Робота в групах на картках.

1 група. Анаграма.
Завдання: скласти слово.  НОМГРОА (Слайд 9)
Відповідь: Агроном – спеціаліст у сільськогосподарській діяльності. (Слайд 10)

2 група. Шарада.
Завдання:з кожного слова візьми букву.( гриб – четверта, азбука – перша, малина – п’ята, окуляри – друга, місяць – друга, портфель – третя)
Відповідь: Банкір – власник банку. (Слайд 11, 12)

3 група. Математичні вузлики.
Шофер – шо + мер =
Відповідь: Фермер – власник ферми. (Слайд13, 14)

б) Запис словникових  слів у зошит.

VІ. Закріплення нового матеріалу.
1.Самостійне виконання вправи 277.
2.Гра «Розсели в будинках» за вправою 278.
Перевірка. (Слайд 15)

VІІ. Підсумок уроку.
1.Вправа «Незакінчене речення» (Слайд 16)
- Сьогоднішній урок навчив мене…
- Найцікавішим завданням на уроці було …


VІІІ. (Слайд 17)Домашнє завдання: повторити правило на с 117, виконати вправу 279 на с.118

1 коментар:

  1. The King Casino - Herzaman in the Aztec City
    The King ventureberg.com/ Casino in 도레미시디 출장샵 Aztec City is the place where herzamanindir.com/ you can find and play for poormansguidetocasinogambling real, real febcasino money. Enjoy a memorable stay at this one-of-a-kind casino

    ВідповістиВидалити