субота, 29 жовтня 2016 р.

Показовий урок математики в 2 класі на тему "Вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання. Вирази з дужками, творча робота над задачею, геометричним матеріалом"

Тема. Вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання. Вирази з дужками, творча робота над задачею, геометричним матеріалом.
Мета: закріплювати знання таблиць додавання і віднімання чисел, формувати обчислювальні навички, навички розв’язування прикладів і задач, розвивати логічне  та  творче мислення, кмітливість, виховувати любов до природи та бережливе ставлення  до неї, а також інтерес до науки математики.
Обладнання:презентація, підручник «Математика» 2 клас  М. Богданович, Г.П. Лишенко. ‒ К.: Генеза 2012), малюнок Мудрої Сови.
Тип уроку: узагальнення знань.
Хід уроку
  І. Організаційна частина 
Стали, дітки, підрівнялись,
І з гостями привітались
Одне одному всміхнулись.
Cтарання  взяти не забулись,
Сіли всі рівненько
Попрацюємо гарненько.

(Слайд 2)Девіз уроку: Міркуємо – швидко!
Відповідаємо – точно!
Лічимо – правильно!
Пишемо – гарно!   

Сьогодні у нас багато гостей. Ім’я ще однієї гості ви дізнаєтесь, але  коли обчислимо приклади, а результати замінимо буквами. (Слайд 3)



10+8=18(М)
36-30=6(У)
9+2=11(Д)
20+6=26(Р)
20+10=30(А)
12-4=8(С)
58-8=50(О)
62+1=63(В)
25+5=30(А)



ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
(Слайд 4)Отже, ще одним гостем на нашому уроці буде Мудра Сова. Вона хоче подивитися чому ви навчилися, чи вмієте рахувати, мислити, розвʼязувати задачі і тому підготувала цікаві завдання. Ну що ж, готові до завдань Сови? Почнімо!

ІІІ. Контроль, корекція і закріплення знань
(Слайд 5)  1.Каліграфіча хвилинка
Ось свій зошит я відкрию,
Так як вчили покладу.
Сяду рівно, не зігнуся,
До роботи я візьмуся.

‒ Записати числа четвертого десятка. 
Взаємоперевірка.

(Слайд 6, 7)  2. Усний рахунок. Гра в футбол «Який мʼяч треба забити у ворота».

(Слайд 8)  3. Математичні ланцюжки.
11-8+2+10-5=10
24-20+7-1+30=40

(Слайд 9)  4. Знайди в кожному ряді зайве число.
 1) 10,   15,   27,   49,  3,  68,  85. (3)
2) 44,    55,    65,   66,   22,   88. (65)
3) 2,  4,   6,  8,  9,  10,  12. (9)


(Слайд 10)  5. Цікаві задачі.
1)  З однієї берези зірвали  14 яблук,
а з другої 10.
Скільки всього яблук зірвали? (Ніскільки. Яблука на березі не ростуть.)

2)  Вчили доньку рахувать:
«Скiльки буде п’ять i п’ять?»
Посмiхнулась хитро доня.
І сказала: «Двi долонi».
А скiльки буде? (10).

3)  Петрик книги протирав
На полиці їх складав
Ось поклав він 9 книг,
Потім ще 4.
Довго думав і гадав
Скільки всіх книжок поклав.(13)

4) Скільки лап у двох ведмежат?(8)

(Слайд 11)   6. Як по-різному можна прочитати ці вирази:
35+24     12-8

(Слайд 12)   8.  Математичний диктант   
- записати попереднє число числа 73       (72)
- знайти суму чисел 80+6                           (86)
- знайти різницю чисел 13 і 3                     (10)     
- число 9 збільшити на 5                         (14)
- число 12 зменшити на 6                            (6) 
- на скільки 1 менше від 60?                       (59)
- Записати число, яке містить 9 десятків і 0 одиниць.     (90)
- Звірте з відповідями на екрані.
- Підніміть руку, хто не допустив жодної помилки.

ІV. Розвиток математичних знань.
(Слайд 13)А тепер Мудра Сова пропонує попрацювати з підручником.
1)  С.42, вправа 236 – знайти значення виразів.
Третій стовпчик з коментуванням на дошці. 67-(15-8)=60. 88-(7+9)=72.
наступні два – самостійно, 59+(10-9)=60. 20-(10+9)=1.

(Слайд 14)  ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА.

(Слайд 15)  - Задача 235. Фронтально.
Діти складають задачу.
Було 12 яблук. Перший їжачок забрав 5 яблук, а другий – 4 яблука. Скільки яблук залишилось.
-         Скільки було яблук? (12)
-         Скільки забрав перший їжачок? (5)
-         Скільки забрав другий їжачок? (4)
-         Чи можемо зразу дати відповідь на запитання задачі. (Ні) Чому?
-         Що ми повинні спочатку дізнатися? (Скільки всього зібрали яблук їжачки)
-         Яким прикладом розв’яжемо першу дію? (5+4=9 (ябл.)
-         А тепер ми можемо сказати скільки заалишилось яблук, знаючи, що їжачки зібрали всього 9? (12-9=3)
-         Діти, а давайте пригадаємо з уроку природознавства, чи їдять їжачки яблука? (Ні)
-         А навіщо вони їм тоді? (щоб змащувати голочки соком)
-         І пам’ятайте діти, що якщо їжачок забіг до вас додому, не тримайте його в неволі. Пам’ятайте, що всі тварини – не іграшки.

(Слайд 16, 17)   2)  Творча робота над задачею.
Прочитайте задачу і скажіть, чи все в ній гаразд?(Не вистачає запитання)
Давайте придумаємо запитання до задачі так, щоб вона розв’язувалась однією дією.
«Асоціативний кущ»
                             
             
 
   Дівчинка зібрала на урок трудового навчання 7 кленових листків, а березових на 5 листків більше.
Складіть запитання до задачі.
-         Скільки березових листків зібрала дівчинка?
-         Чи можемо ми зразу дати відповідь на запитання задачі? (Так)
-         Запишіть розвʼязання самостійно.
-         А зараз діти попрацюємо в парі. Порадьтесь із сусідом о парті, яке ще можна поставити питання до задачі, але щоб вона розв’язувалась не однією, а двома діями.
-         Хто придумав запитання?
-         А в кого виникли труднощі, подивіться на екран: Мудра Сова дає вам підказку – скорочений запис.

 


Кл. – 7 л.                      ? л.
Б. - ? на 5 л. більше                 
- Отже, яке запитання ви придумали?
3) Геометричний матеріал.
(Слайд 18)  Назвіть геометричні фігури.



                                                                                              
Знайдіть периметр трикутника. (13 см).
V.Підсумок уроку.

(Слайд 19, 20)   Мудра Сова хоче перевірити, чи були ви уважні на уроці, тому дайте відповіді:
-         Хто стояв на воротах, коли ми забивали голи? (Ведмедик)
-         З якого дерева ми не змогли зірвати яблука? (З берези)
-         Готуючись до якого уроку, дівчинка збирала листочки? Трудового навчання)
-         Периметр якої фігури ми дізнавалися? (Трикутника)

(Слайд 21)  VI. Домашнє завдання.
С. 43, виконати вправу 242,

розвʼязати задачу 245.

Немає коментарів:

Дописати коментар